Kangal Kaymakamlığı Sn. İsmail Altan Demirayak'tan cevap

Kangal Kaymakamlığıdan cevap

Kuluncak Kaymakamı Sn. İbrahim Çenek Fatma Gündüz Güngör'ün yazmış olduğu ikinci sahsi Müracaat'tan sonra Sn. İbrahim Çenek Dilekcemizi Kangal Kaymakamı olan Sn. İsmail Altan Demirayak'a iletmektedir. Bu yapılan adım için Kuluncak Kaymakamı Sn. Ibrahim Çenek'in gösterdiği ilgi için Alvar adına çok çok teşekkür ederiz...


Kangal Kaymakamlığı Sn. İsmail Altan DEMİRAYAK'tan cevap

T.C.
KANGAL KAYMAKAMLIÄžI
Yazı İşleri Müdürlüğü


SAYI: B054VLK45806001-16 (İşl. 12) - 805
KONU: Şikayet


SN: Fatma Gündüz Güngör
Nalbantoğlu Mahallesi Eserkirazlı
İş Merkezi No: 19 / Bursa


Kuluncak Kaymakamlığına, İlçemizde bulunan Termik Santralin atıkları nedeniyle Tohma Çayını kirlettiği ve önlem alınması gerektiği hususu ile yapmış olduğunuz şikayet ile ilgili olarak Kaymakamlığımız tarafından yapılan araştırma neticesinde:

EÜAŞ Kangal Termik Santralı İşletme Müdürlüğü tarafından temiz ve yaşanabilir bir çevre için gerekli hassasiyetin gösterilmesi babında, 3 üniteden oluşan arıtma tesisinin kurulduğu, bu ünitelerden III. ünitenin faal durumda olduğu, çökeltme ve süzme işlemlerinin gerçekleştirildiği, I. ve II. ünitelerin ise rehabilitasyona alınmaları sebebiyle bir süre bu ünitelerde üretim olmayacağı, ayrıca konu ile ilgili olarak, en son teknolojiye sahip arıtma tesislerinin yapımı için çalışmaların sürdürüldüğü tespit edilmiştir.

Bilgilerinizi Rica Ederim.

İsmail Altan DEMİRAYAK
Kangal Kaymakam

  • Sn. Kaymakam Demirayak'tan gelen bu cevap bizlere doğru yolda olduğumuzu gösterip bu doğrultuda daha çok yol katetmemizi göstermiştir... Sayın Kangal Kaymakamlığına verdiği ilgiden dolayı çok çok teşekkür ederiz.

    Bizim üstümüze düşen görev Tohma deresinin ekolojik dengesinin EÜAŞ Tesislerinin bozduğunu tahlillerle kanıtlamamız gerekmektedir. Bu adım esnasında yürümeliyiz. Bu tahlilleri alvar yakınlarında olup ve tohma'yı kurtarma sevgisi en az bizim kadar büyük olan bir destekçi araniyor. Gereken Tahlilleri örneğin Ãœniversite bünyesinde, il sağlık müdürlüğünde veya hılsısıha müdürlüğünde gerçekleştirilmektedir. Bu tahlillerin fıyatları düşünüldüğü gibi yüksek bir fiyat olmayıp çok düşük miktarlarla gerçekleştirilmektedir.

Yorumlar  

Yazım Tarihi
Oca 25, 2008
Yazar
0 doğa
tohma çayının Sofulardan Karabük\'e kadar bölüm kontrol altına alınmalı ve bu bölgelerdeki yeşillikler korunmalı ve geliştirilmeli aynı zamanda balık üretme çiftlikleri kurlmalı bu yöreyi mesire yeri dinlenme yerleri yapılarak Malatyalıların hizmetine sunulmalıdır Ancak suyun kirlenmemesi için gereken tedbierleralına rak yapılmalı Kirlilik nedene ilaçlamalar maden yıkama kanalizasyondur Mutlaka bunların önüne geçilmelidir. Dyörenin doğa güzelliği korumalıdır.
Yazım Tarihi
Oca 25, 2008
Yazar
0 !!!!!!!!
.Tohma deresi insanlarimiz icin gercekten büyük bir degerdir. Ne gerekiyorsa biran önce yapilmali (imza ,dilekce ,vs )Fatma ablaninda dedigi gibi tek kisinin yapacagi birsey degil sadece alvarlilar degil o civardaki köylerde birlesmeli bu konuda . ..........
Yazım Tarihi
Oca 11, 2008
Yazar
0 o tokma bizim herşeymiz
fatma hanım yapmış oldunuz bu girişim güzel köyümüz icin belki bir kurtuluşun başlangıcdır diyer yetgiller tesadif bir gün görülerde bir şeyler yapmak istelerbu vesileyle tüm canlılar kurtulur yapmış oldun bu girişim icin sizi kutlar teprik ederim

ankarada HALİL MECİT
Yazım Tarihi
Oca 05, 2008
Yazar
0 tohma ve çevreniz
bu tek kişinin yapcagı ış deyil benim fikrim bütün alvarlılar hep birden dilkçe yazılsa herkse kadıkları şehirlerde dilkçelerini yolaya bilirler beliki o zaman duyarlı davranırlar diyorum bu benim fikrim

Yeni Yorum Ekle

Güvenlik kodu
Yenile

Grub Duvarları

Son Tartışmalar

Vidyo Yorumları

Kullanıcı Vidyosu - 01 ne içirdiler la sizee
Serdar mecit & Ali sertaç Mecit .mp4 He babooo he! Sofranız bol olsun güzel kardaşlarım. Ne güzel parça dillerinize sağlık. Çok çok selamlar. Bilal.
15. Haz. 09 - Alvar Beytullah Dinç he gurban hee nefesine sağlık...

Resim Yorumları

candeniz büyük candeniz büyük ...
DSC01339 alacagın olsun nesimi abi buralara kadar geli ...
DSC01091 Rica Ederim herkes yazın gider köye ben birde ...
DSC01091 Ne güzel fotoraf... bizim oraları ilk kez b ...
768764867 gh arabanız çok ğüzelmiş ...

Hoşgeldin Siteye

Çevrim İçi

0 üye ve 143 ziyaretçi online