Alvar Blog'ları

Alvar Sitesi Blog Sistemi

 • Ana Sayfa
  Ana Sayfa Sitedeki tüm blog iletilerine buradan bakabilirsiniz.
 • Kategoriler
  Kategoriler Bu blogda kullanılan kategorilerin listesini görüntüler.
 • Etiketler
  Etiketler Bu blogda kullanılan etiketlerin listesini görüntüler.
 • Blog Yazarları
  Blog Yazarları Sitede beğendiğiniz blog yazarlarını arayın.
 • Takım Blogları
  Takım Blogları Beğendiğiniz takım bloglarını buradan arayın.
 • Oturum Aç

Grzejniki na podczerwien

Gönderilme: yazar: zaman: Popup Ayarları içinde
 • Yazı boyutu: Daha büyük Daha küçük
 • Tıklanma: 3110
 • 0 Yorum
 • Yazdır
 • PDF

 

Jak działa ogrzewanie na podczerwień?

Ogrzewanie podczerwienią w naszym kraju jest jednak jeszcze nowością. Jednak o owego typu systemach coraz częściej możemy przeczytać w branżowej prasie o tytule grzejniki elektryczne. Ogrzewanie na podczerwień powoli zaczyna także trafiać do polskich domów. Zanim jednak zdecydujemy się na to nowatorskie podłoga, tak naprawdę warto poznać specyfikę jego działania. Właśnie dzięki temu będziemy gdyż mogli rozważyć wszelkie zbyt i przeciwko .


Podczerwień, oraz trakcyjne systemy


W naszych domach królują przede wszystkim systemy tradycyjnego ogrzewania blokowego. Pojawia się także ogrzewanie podłogowe. Standardowe rozwiązania opierają się na jednej wspólnej zasadzie. Otóż wykorzystują one nawet zasadę konwencji. W praktyce oznacza to, iż kaloryfery ogrzewają powietrze. Dopiero nagrzane w pomieszczeniu powietrze rozpoczyna sprawa sądowa cyrkulacji (od kaloryferów unosi się do góry, natomiast później powoli opada w kierunku podłodze) oraz ogrzewa nas. Warto jednak zwracać uwagę na takie, że nagrzane powietrze najcieplejsze jest u góry. Opadając po ścianach zaś sukcesywnie się na co dzień chłodzi. Oznacza takie, że cała zaradność wykorzystana do ogrzania domowych wnętrz wcale nie tafia do przebywających w nim opiekunów. Proces cyrkulacji powietrza wiąże się także z przemieszczaniem się kurzu oraz pyłków. Zaś ogrzewanie podczerwienią oparte jest na najzupełniej innej zasadzie. Przede wszystkim w owym procesie nie ogrzewane jest jednak powietrze, toż ściany, sufit oraz elementy wyposażenia wnętrza. To głównie one nawet oddają zaś mile do pomieszczenia. W całym procesie wyeliminowana zatem została obieg powietrza. Właśnie dzięki owemu różnica temperatury pomiędzy przestrzenią tuż po sufitem, natomiast tą przy podłodze jest faktycznie niewielka (około 2 stopnie C) .


Zasada działania


Sama zasada działania podczerwieni została oparta na naturalnym zjawisku zachodzącym w przyrodzie. Ogrzewanie na podczerwień naśladuje nagrzewanie budynków, ulic, chodników i tego typu elementów przez promienie słoneczne. Promieniowanie podczerwone jest ponieważ jedną spośród części promieniowania słonecznego. Chodzi tutaj o to, iż przyrodę ogrzewa nie ogrzane przez Słońce powietrze, tymczasem same promienie padające na Ziemię. Podobną zasadę wykorzystali konstruktorzy ciepła budynków podczerwienią. Montowane w przegrodach budowlanych Panele podczerwieni ogrzewają ściany, podłogę oraz sufit pomieszczenia, i owe oddają mile do wnętrza nagrzewając całe pomieszczenie. Wyeliminowane zatem zostaje wspomniane już zjawisko konwencji. Eksperci wskazują też to, iż zauważalna temperatury w wnętrzu jest wyższa o około 2-3 stopnie niż temperatura faktyczna wskazywana przez termometr .


Instalacja systemu


Panele grzewcze montuje się w zupełnie inny sposób niż zwykłe ogrzewanie. Większość spośród nas przyzwyczajona jest jednak do owego, iż grzejniki blokowego ogrzewania montowane są w wnękach pod oknami. Panele na podczerwień trafiają zaś w przegrody budowlane. Specjaliści polecają przede wszystkim ich umiejscowienie na suficie. Dzięki właśnie owemu, że przekazują one mile zarówno w przód, jakim sposobem i w boki, spośród powodzeniem dotrze one do wszystkich elementów wyposażenia wnętrza. A elementy owe są w stanie je oddać oraz ogrzać osoby przebywające w konkretnym wnętrzu. Ogrzewanie na podczerwień możemy również zamontować w ścianach wewnętrznych. Chodzi w tym momencie o wysokość około 150 centymetrów (dokładnie na wysokości, w jakim miejscu zazwyczaj zawieszamy obrazy) .

 

0
Yorumlar Yazar tarafından devre dışı bırakılmış.